górne tło

Na zielonej łące z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

W ramach projektu „KursujeMy – tam, gdzie za dostępnością stoi człowiek” realizowanego przez Ośrodek Kultury Kraków–Nowa Huta odbędzie się ostatni już Dzień Dostępny. Tym razem zapraszamy do Klubu Jędruś, na os. Centrum A 6a. Ponadto 27 maja, od godz. 11.30 będzie można wziąć udział w pikniku „Na zielonej łące”. Wstęp wolny!

Nie bez przyczyny na miejsce pikniku wybrana została przestrzeń między blokami mieszkalnymi. W myśl realizowanego projektu, chcemy aby kultura, także ta związana ze wspólnym spędzaniem czasu wolnego, była bliska i dostępna dla wszystkich. Na różnorodnych stoiskach warsztatowych, uczestnicy będą mogli wykazać się kreatywnością, podczas tworzenia sensorycznych obrazów oraz plecenia wianków z polnych kwiatów.

Dodatkowo, miłośników zabaw z pewnością zachwycą ogromne banie mydlane oraz szereg zabaw podwórkowych. Dla osób, które potrzebują chwili wyciszenia, przygotowane zostanie specjalne miejsce, gdzie będą mogły odpocząć i cieszyć się owocowym poczęstunkiem, siedząc na wygodnych leżakach.

– Warto nadmienić, że wszystkie Dni Dostępne realizowane od marca do końca maja, w wybranych klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta są częścią większego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki dotacji pozyskanej z PFRON-u, proces jakim jest udostępnianie kultury wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w niej, mogliśmy znacznie przyspieszyć – mówi Anna Waligórska-Dynowska, koordynatorka ds. dostępności.