górne tło

„Rozumieć siebie, czyli partnerstwo w opiece” – konferencja online

Już dziś o godz. 19.00 odbędzie się konferencja online dla opiekunów osób starszych pt. „Rozumieć siebie, czyli partnerstwo w opiece”. Udział jest bezpłatny.

Już co czwarty mieszkaniec Polski ma powyżej 65 lat. Według Głównego Urzędu Statystycznego współczynnik obciążenia demograficznego w Polsce w 2022 r. wynosił aż siedem osób w wieku nieprodukcyjnym na 10 osób w wieku produkcyjnym. Nasilający się proces starzenia społeczeństwa staje się faktem. Przeciętna polska rodzina ma coraz mniejszy potencjał opiekuńczy. Przyczyn jest wiele: niska dzietność, konieczność przedwczesnego wycofania się z życia zawodowego w wypadku chęci sprawowania opieki nad rodzicami, nieprzygotowanie merytoryczne i psychiczne czy odległość od miejsca zamieszkania rodzica. Pojawia się problem zapewnienia opieki nad osobami starszymi w rodzinie. Dzieci zamieniają się w opiekunów, a rodzice w podopiecznych i dla każdego z nich te role nie są łatwe.

Zrozumienie własnych potrzeb przy równoczesnym dobrym zrozumieniu potrzeb osoby starszej pozwala budować wzajemne poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Taka opieka staje się mniej obciążająca dla opiekuna, który na co dzień musi zmagać się z wieloma wyzwaniami wynikającymi ze stanu zdrowia podopiecznego, ale również swoimi zobowiązaniami.

W związku z przypadającym w maju Dniem Opiekuna Osób Starszych organizatorzy konferencji: Akademia Opiekunów oraz Aterima Med zapraszają wszystkich opiekunów do wzięcia udziału w wydarzeniu o charakterze poradnikowym, które pomoże w wypełnianiu codziennych czynności opiekuńczych.

W konferencji wezmą udział eksperci:

Konferencję poprowadzi aktorka Alina Kamińska.

Więcej informacji oraz link do rejestracji na stronie internetowej aterima-med.pl/konferencja .