górne tło

Project44 – z Chicago do Krakowa

16 maja 2023 roku, w pięknym kompleksie Fabryczna Office Park przy Alei Pokoju w Krakowie odbyła się ceremonia otwarcia krakowskiego biura amerykańskiej firmy, zatrudniającej ekspertów w dziedzinie technologii i logistyki łańcucha dostaw.

Misją firmy project44 jest sprawiać, aby łańcuchy dostaw działały nieprzerwanie. Platforma widoczności oferowana przez project44 monitoruje ponad miliard przesyłek rocznie i cieszy się zaufaniem ponad 1200 wiodących marek, w tym firm z branży produkcyjnej, motoryzacyjnej, detalicznej, spożywczej, chemicznej i przemysłowej. Spedytorzy, załadowcy i przewoźnicy korzystający z rozwiązań project44 czerpią korzyści z większej przewidywalności, odporności swoich łańcuchów dostaw oraz zrównoważonego rozwoju.

Główna siedziba firmy znajduje się w Chicago, a cały zespół rozlokowany jest w 23 biurach na całym świecie, w tym w Austin, Amsterdamie, Paryżu, Sao Paulo, Szanghaju, Tokio i teraz w Krakowie, gdzie już w chwili otwarcia zatrudnia ponad 100 osób. W ceremonii otwarcia biura wziął udział Jett McCandless, Fundator i Dyrektor Generalny project44, Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce i Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, który w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważne dla rozwoju miasta są działania łączące naukę z przemysłem, transportem oraz tworzenie warunków przyjaznych rozwojowi biznesu.

- Miasto to ludzie, dlatego wszystkie scenariusze rozwoju miasta odnoszą się do tego najcenniejszego atutu Krakowa: aktywności, wiedzy i kreatywności mieszkańców, co oczywiście przekłada się to na atrakcyjność naszego miasta dla inwestorów. – powiedział Jacek Majchrowski.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia w OTO FOTOKronika Miasta Krakowa