górne tło

Szkoła Ekopoetyki w Domu Utopii

Dom Utopii – Międzynarodowe Centrum Empatii oraz Instytut Reportażu zapraszają na – pierwsze w Krakowie – zajęcia Szkoły Ekopoetyki. W programie, który zostanie zrealizowany podczas czterech weekendów (od kwietnia do czerwca) znalazły się warsztaty i wykłady, dyskusje i spacery, wspólne sesje czytania i słuchania a przede wszystkim wiele ciekawych spotkań i dyskusji, w których kwestie filozoficzne i antropologiczne będą się przenikały z literaturą i sztuką oraz szeroko pojętym aktywizmem ekologicznym.

Kto może zostać słuchaczem Szkoły Ekopoetyki?

– Od naszych słuchaczy nie wymagamy konkretnej wiedzy ani wykształcenia kierunkowego, a jedynie gotowości do uczestnictwa w zajęciach o zróżnicowanej tematyce. Chcielibyśmy, aby dołączyły do nas osoby odnajdujące się w obszarze wrażliwości, która jest bliska założeniom Szkoły – takie, które interesują zarówno zagadnienia dotyczące ekologii, jak i literatury, filmu, muzyki i szeroko pojętej sztuki” – informują organizatorzy.

W programie zajęć m.in.: warsztaty dźwiękowe i teatralne, kino biologiczne, „psychologia, a klimat”, wykłady o światotwórstwie, „biblioteka oddechów” i spacery przyrodnicze.

Zajęcia będą realizowane podczas czterech weekendów: 14–16 kwietnia, 28–30 kwietnia, 19–21 maja i 2–4 czerwca.

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 31 marca.

Szczegółowe informacje i ankieta rekrutacyjna: domutopii.pl.

Kontakt: ekopoetyka.krakow@gmail.com i biuro@domutopii.pl lub tel. 12 346 27 97.