górne tło

Spacer detektywistyczny i warsztaty edukacyjne dla dzieci w Willi Decjusza

Willa Decjusza przygotowała dla dzieci nowy scenariusz spaceru detektywistycznego – inspirowanego postacią Justusa Decjusza i Mikołaja Kopernika. Rozpoczęły się także zapisy do kolejnej edycji Dukatów Decjusza – edukacyjnego programu dla szkół na temat ekonomii i historii pieniądza.

Z okazji 550. rocznicy urodzin słynnego astronoma, matematyka i ekonomisty Mikołaja Kopernika, który znał się z pierwszym właścicielem Willi Decjusza – Justusem Decjuszem i prowadził z nim korespondencję oraz dyskusje na temat reformy monetarnej Instytut Kultury Willa Decjusza przygotował wraz z Łucją Malec-Kornajew, czyli słynną Panią detektyw Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki – kolejny spacer detektywistyczny dla dzieci pt. „Kosmiczna awantura u Decjusza czyli o spotkaniu Decjusza z Kopernikiem”.

Gra będzie się toczyła na terenie parku Decjusza oraz we wnętrzach willi. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych całość rozegra się w formie stacjonarnych warsztatów detektywistycznych w Willi Decjusza.

Najbliższy spacer detektywistyczny odbędzie się dziś:

Zapisy na stronie: willadecjusza.pl.