górne tło

„Szafa Dobra” także dla osób objętych wsparciem MOPS

Zmieniły się zasady i godziny pracy „Szafy Dobra” oraz magazynu przy al. Daszyńskiego. Od 7 marca „Szafa Dobra” jest także dostępna dla osób objętych wsparciem MOPS. Oba te miejsca pomogły wielu uchodźcom przybywającym do Krakowa.

Z magazynu przy al. Daszyńskiego 16 uchodźcy nadal mogą otrzymać żywność, kosmetyki czy rzeczy do spania w ilości określonej w regulaminie oraz w miarę dostępności darów, w okresie 60 dni od pierwszego przyjazdu do Polski. Jest on otwarty w poniedziałki, od godz. 9.00 do 16.00.

„Szafa Dobra” działa teraz tylko w jednej siedzibie na os. Górali 8, w środy, czwartki i piątki, w godz. od 10.00 do 16.00. Tam wydawana jest odzież, obuwie, bielizna dla uchodźców z Ukrainy, którzy przyjechali po 24 lutego 2022 r.

Od 7 marca „Szafa Dobra” jest dostępna także dla osób objętych wsparciem MOPS, w poniedziałki i wtorki, w godz. od 11.00 do 18.00. W celu skorzystania z takiej pomocy każda zainteresowana osoba przedstawia skierowanie wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

Oba punkty działają z ramienia fundacji Internationaler Bund Polska – operatora Centrum Wielokulturowego przy współpracy z firmami, partnerami i wolontariuszami.