górne tło

Trwa „Miesiąc Krakowianek”!

W marcu ma miejsce tegoroczna odsłona „Miesiąca Krakowianek” – wydarzenia podkreślającego wyjątkową rolę kobiet i ukazującego zarówno te historyczne, jak i współczesne doświadczenia krakowianek.

Kobiety kształtują nasze miasto. Każdego dnia zmieniają rzeczywistość w najróżniejszych dziedzinach, rewolucjonizują naukę, wprowadzają innowacje w biznesie, inspirują niezwykłe kulturalne i artystyczne przedsięwzięcia, pracują i angażują się społecznie.

„Miesiąc Krakowianek” to okazja do rozmowy o kobiecej solidarności i herstorii. To szansa do debaty na temat praw kobiet i przestrzeń do celebracji kobiecych sukcesów. W marcu pragniemy także przypomnieć, o tym, jak ważne jest, by w codziennej pogoni zadbać o swoje zdrowie.

W tegorocznym programie znajdują się m.in.: wystawy, warsztaty i wykłady, panel naukowy poświęcony Kazimierze Bujwidowej, a także badania lekarskie.

Programowi głównemu towarzyszą dwa dodatkowe cykle: spacery szlakiem krakowianek i „Miesiąc Krakowianek” w Bibliotece Kraków. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami:

Wydarzenie jest częścią miejskiego, interdyscyplinarnego projektu #krakowianki, który ma na celu zwrócenie uwagi na niezwykłą rolę kobiet w procesie kształtowania się naszego miasta.

Więcej informacji na stronie internetowej krakowianki.krakow.pl oraz na profilu na Facebooku.