górne tło

Park Bednarskiego otworzy się w maju

Postępy prac rewitalizacyjnych w parku Bednarskiego widać gołym okiem, ale na razie możemy je obserwować tylko z daleka. Oficjalne otwarcie parku zaplanowano na maj. Do tego czasu jest to teren budowy, o czym informują tablice i ogrodzenie. Urządzanie tam wycieczek to nie tylko łamanie prawa, ale też narażanie się na niebezpieczeństwo – przypomina Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Kończą się prace w „domku ogrodnika”, glorieta odzyskała swój dawny wygląd, altana z dachem w kolorze „zielonej szałwii Wagnera” jest gotowa. To tylko niektóre zauważalne postępy prac rewitalizacyjnych w parku Bednarskiego. Otwarcie całego terenu parku zaplanowano na maj.

Wśród imponującego starodrzewia parku Bednarskiego pojawią się także nowe drzewa, ponad 5 tys. krzewów, blisko 57 tys. roślin cebulowych oraz ponad 8 tys. bylin ozdobnych. Nasadzenia właśnie się rozpoczęły.

– Mimo zaawansowania prac, park Bednarskiego to wciąż miejsce, gdzie trwa budowa. Pewne rzeczy mogą być więc zainstalowane czy posadowione próbnie, ze względu na pogodę materiały mogły się nie związać, a urządzenia nie zostały przetestowane i dopuszczone do użytku – przypomina Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Do zakończenia całości prac związanych z rewitalizacją parku Bednarskiego pozostały jeszcze wykonanie części nasadzeń oraz dokończenie montażu elementów małej architektury i nawierzchni utwardzonych.

– W ramach prac rewitalizacyjnych w parku pojawiły się już utracone na lata schody. Prawie wszystkie alejki są już gotowe, a plac zabaw czeka już właściwie tylko na najmłodszych. W maju – dwa miesiące przed czasem określonym w umowie z wykonawcą – udostępnimy ten teren dla krakowian – zapowiada Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Szczegółowy projekt rewitalizacji parku, a także postęp prowadzonych prac można zobaczyć na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej, w zakładce park im. Wojciecha Bednarskiego.