górne tło

„Koduj z gigantami” znów w Krakowie!

Trwa 12. edycja ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Koduj z gigantami”. Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia jest „Retroprogramowanie”.

„Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców, które mimo tego, że na co dzień wydają się być bardzo bliskie siebie, to często przez brak czasu czy zrozumienia bardzo mocno się od siebie oddalają. Środowiska takie jak Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio zabiorą dzieci w podróż do przeszłości – do świata gier komputerowych rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji „Koduj z Gigantami”. Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek” – zachęcają organizatorzy.

Warsztaty, które odbędą się online oraz stacjonarnie, przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat. Zapisy wciąż trwają. Formularz jest dostępny na stronie internetowej giganciprogramowania.edu.pl.

Terminy zajęć stacjonarnych w Krakowie:

Podczas warsztatów zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Krakowa.