górne tło

Podsumowujemy Wielki Test Wiedzy o Klimacie 2022

3 listopada ubiegłego roku krakowska młodzież wzięła udział w Wielkim Teście Wiedzy o Klimacie, który odbył się równocześnie w czterech innych miastach: Opolu, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. W Krakowie wydarzenie zostało zorganizowane w partnerstwie z Gazetą Wyborczą, Uniwersytetem Jagiellońskim i Urzędem Miasta Krakowa. Test w zamyśle organizatorów ma służyć popularyzacji wiedzy na temat zmiany klimatu i ochrony środowiska.

Do testu przystąpiło łącznie 600 uczniów z ponad 60 szkół. W krakowskiej edycji uczestniczyło 114 osób. Zwycięzcami testu zostali Iga Szumilas (I miejsce), Natalia Charzewska (II miejsce) i Ernest Jaksa (III miejsce). Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe: tablety i smartwatche a uczestniczące szkoły nagrody pieniężne.

Biorący udział w teście musieli odpowiedzieć na 60 pytań zamkniętych, przygotowanych na podstawie publikacji Wydawnictwa UW Klimatyczne ABC.

Pytania testowe, na które odpowiadali uczniowie są dostępne w formie quizu na stronie wyborcza.pl.

Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat klimatu.

Przystępujący do testu uczniowie mogli skorzystać z tematycznych materiałów edukacyjnych, poświęconych zagadnieniom związanym ze zmianami klimatu. Są one nadal dostępne w serwisie Gazety Wyborczej tutaj.

Znajdziecie tam ciekawe i przystępnie opracowane artykuły, jak np.:

Życzymy udanej podróży w świat wiedzy klimatycznej!