górne tło

Twin Peaks w Teatrze Barakah

Teatr Barakah bierze na deski kolejne kultowe dzieło – tym razem serial Davida Lyncha „Miasteczko Twin Peaks”. Premiera spektaklu na scenie przy ul. Paulińskiej odbyła się 10 grudnia.

W spokojnym miasteczku gdzieś na północy Stanów Zjednoczonych zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer… Nie, nie, nie. Nas nie interesuje słynne pytanie: „Kto zabił Laurę Palmer?”. Nas interesuje, co się z nią działo wcześniej.

Przenosząc świat Twin Peaks do współczesności Teatr Barakah dekonstuuje ludzkie relacje, analizując brak miłości między córką i ojcem czy brak oparcia w matce niczym z obrazu „Złe matki” Giovanniego Segantiniego. Spektakl czerpie z „Blue Velvet” i innych lynchowskich obrazów, a także z codzienności i aktualnych problemów. Twórcy zastanawiają się, na czym polega dualizm w odwiecznej wędrówce dusz pomiędzy dobrem i złem.

− „Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam” to nie tylko teatralna inspiracja kultową serią Davida Lyncha. To coś zdecydowanie więcej – my twin peaksowych bohaterów oraz lynchowski, surrealistyczny klimat przenosimy w inny czas i inną przestrzeń – podkreślają twórcy spektaklu.

Więcej informacji o spektaklu oraz bilety dostępne na stronie teatru teatrbarakah.com