górne tło

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Oficjalne rozświetlenie choinki na rynku, jarmark, ale przede wszystkim spotkania ze św. Mikołajem – to będzie niezwykły weekend w Krakowie. Poczuj świąteczną atmosferę!

Energooszczędna choinka rozbłysła na Rynku Głównym

Trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Na Rynku Głównym stanął już świerk, który – tak, jak w zeszłym roku – został przystrojony ozdobami i światełkami nawiązującymi do wawelskich arrasów. Rozświetlenie największej choinki w mieście nastąpiło 3 grudnia o godz. 17.15.

Jarmark świąteczny na Rynku Głównym

Od 25 listopada na Rynku Głównym czynny jest jarmark bożonarodzeniowy, który tradycyjnie wprowadzi mieszkańców i turystów w świąteczny nastrój. Organizatorzy zadbali, by jarmark wciąż stanowił wizytówkę miasta oraz miejsce spotkań gości odwiedzających stolicę Małopolski. Wydarzenie znalazło się wśród najciekawszych europejskich targów świątecznych, do których odwiedzenia w tym roku zachęca „The Times”.

Zima pełna wrażeń w TAURON Arenie Kraków

Świąteczną atmosferę będzie można poczuć już dziś, 4 grudnia biorąc udział w koncercie Christmas Time!, podczas którego wystąpią m.in. Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski i Andrzej Piaseczny.

Wiele osób ucieszy informacja, że przed TAURON Arenę Kraków (od strony parku Lotników Polskich) wróciło lodowisko. Jest czynne do 12 lutego 2023 r., w godz. 9.00-21.00.

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na lodowisko

Wszystkich łyżwiarzy, Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na lodowisko o powierzchni 800 m2. Możecie już ostrzyć łyżwy i przypominać sobie podstawowe figury – piruety, skoki i atrakcyjne wywrotki. Od rana do wieczora, indywidualnie i zespołowo, na swoich lub wypożyczonych łyżwach, przy muzyce i w miłym towarzystwie. Aż do wiosny!

Krakowskie zoo zaprasza na mikołajki!

Święty Mikołaj z workiem pełnym słodyczy odwiedzi krakowski ogród zoologiczny i zostanie tam aż na cztery dni. Dzieci będą mogły go spotkać dziś, 4 oraz 5 i 6 grudnia w godz. 12.00-14.00 w minizoo, a także zrobić sobie z nim zdjęcie w saniach. Będzie można również nakarmić marchewką mieszkańców minizoo i odwiedzić renifery, których wybieg znajduje się w pobliżu.

Wystawa makiet kolejowych

Impreza dla wszystkich hobbystów oraz tych, którzy z nostalgią wracają do wspomnień zabawy kolejką sunącą po podłodze dziecięcego pokoju. Na powierzchni 700 metrów kwadratowych wystawcy z całej Polski zbudują miniaturowy świat – tory, lokomotywy, wagony, semafory i budynki stacji kolejowych, po czym uruchomią modele i wyobraźnię widzów, by ruszyć koleją żelazną w niezwykłą podróż. Bilety: 14/7 zł.

Królewskie Mikołajki na Wawelu

Takiego pomocnika Święty Mikołaj jeszcze nie miał. W tym roku do rozdawania upominków zaprosił samego… króla Zygmunta Starego. Wawelski władca oczekuje na wszystkie dzieci w Reprezentacyjnych Komatach Królewskich i Strefie Mistrzów do 5 grudnia.

„Witryna z zabawkami” w świątecznej odsłonie

Na początku grudnia Muzeum Zabawek w Krakowie otworzyło ostatnie dwie wystawy z cyklu „Witryna z zabawkami”. W świątecznych gablotach pojawią się ozdoby choinkowe, misie, lale, pociągi i gry planszowe, czyli zabawki, jakie można znaleźć pod choinką, a także formy do czekoladek i pierników, rysiki, szkolna tabliczka, a nawet… ściąga.

Podgórskie Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych 2022

W dniach 3-4 grudnia, na jeden weekend Rynek Podgórski ponownie zapełni ponad 70 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. Największą ozdobą i atrakcją targów, podobnie jak w poprzednich latach, będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Ponadto organizatorzy zapraszają do strefy gastronomicznej i na szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty, spacery z przewodnikami, koncert i wizytę św. Mikołaja z workiem prezentów.

Teatr Baniek Mydlanych

Karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów, które zabierze Was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów. „Tajemnica Bańki Szczęścia” już dziś, 4 grudnia, o godz. 13.00 w Kinie Kijów.


W związku z okresem przedświątecznym i spodziewanym większym zapotrzebowaniem na przewozy w weekendy 10-11 i 17-18 grudnia zostaną wprowadzone wzmocnienia w funkcjonowaniu linii tramwajowych i autobusowych.