górne tło

Teatr Ludowy zaprasza na „Ballady i romanse. Horror School Musical”

Nawiązująca do światowej popkultury, musicalowa interpretacja „Ballad i romansów” to opowieść o demonach polskiego szkolnictwa i muzyczna wariacja na temat tomiku wierszy twórcy polskiego romantyzmu i badacza romantycznej flory i fauny, której okazy ukrywają się w zakamarkach rzeczywistości i żyją wśród nas. Premiera spektaklu „Ballady i romanse. Horror School Musical” w reż. Ewy Rucińskiej na Dużej Scenie Teatru Ludowego już dziś, 3 grudnia.

Aby uratować szkołę przed komornikiem i powstrzymać odejścia z pracy nauczycieli dyrektor liceum, Adam Heks, wystawia na sali gimnastycznej musical inspirowany „Balladami i romansami”. Podczas próby generalnej spektaklu, w którym nauczyciele i uczniowie wcielają się w rusałki, upiorzyce i zjawy w szkole gaśnie światło, a pani od muzyki zostaje porwana przez prawdziwego upiora.

Dyrektor wraz z kadrą pedagogiczną zanurza się w podziemia szkoły, zamieszkałe przez demony i wampiry, które chcą przejąć władzę nad systemem edukacji i zmienić publiczną szkołę w High School Horror Musical. Na nowy spektakl Teatr Ludowy zaprasza od 3 grudnia.

Twórcy

Tekst: Adam Mickiewicz / Michał Walczak
Reżyseria: Ewa Rucińska
Scenografia i kostiumy: Agata Stanula
Asystent scenografki: Kamila Bukańska
Muzyka: Dawid Sulej Rudnicki, Wojciech Kostrzewa
Reżyseria światła: Dariusz Pawelec
Choreografia: Aleksandra Osowicz

Obsada

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.