górne tło

„Zakochaj się w klimacie” – weź udział w II edycji konkursu

Replika barometru używanego przez Karola Darwina podczas podróży na wyspy Galapagos to jedna z wielu nagród do zdobycia w organizowanym przez jednostkę Klimat-Energia-Gospodarka Wodna i Młodzieżową Radę Krakowa konkursie „Zakochaj się w klimacie”. Prace można przesyłać tylko do 20 stycznia.

Sztormowa kropla – mieszanka płynów chemicznych zamknięta w szklanym naczyniu w zależności od zbliżających się zjawisk atmosferycznych potrafi zmienić swój wygląd. Wystarczy obserwować czy roztwór jest krystalicznie czysty, co oznacza piękną pogodę, czy pojawiają się kryształki i trzeba wyjąć z szafy ciepłą kurtkę i parasol.

Kropla sztormowa FitzRoya

Autorów najciekawszych prac we wszystkich czterech kategoriach organizatorzy nagrodzą m.in. repliką barometru FitzRoya, „grą planszową z klimatem” oraz zestawami ekologicznych gadżetów. Ponadto, w późniejszym terminie, laureaci otrzymają kalendarz ekologiczny na kolejny rok przedstawiający ilustracje zwycięskich prac. Dodatkowo prace konkursowe zostaną opublikowane na profilu jednostki Klimat-Energia-Gospodarka Wodna na Facebooku oraz na stronie internetowej kegw.krakow.pl.

Wystarczy przesłać do KEGW pracę plastyczną o formacie A4, prezentującą rozwiązania w zakresie ochrony klimatu na terenach bliskich miejscu zamieszkania uczestnika konkursu. Prace należy wykonać samodzielnie przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej, rysunku lub mieszanej.

Prace konkursowe rozpatrywane będą osobno w czterech kategoriach wiekowych:

W każdej z czterech kategorii wiekowych komisja przyzna pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przyznania dodatkowych nagród i wyróżnień.

Prace należy dostarczyć do Klimat-Energia-Gospodarka Wodna w terminie do 20 stycznia. Rozstrzygnięcie konkursu „Zakochaj się w klimacie” nastąpi 14 lutego do godz. 14.00.

Szczegółowy regulamin wraz z załącznikami można znaleźć tutaj.

To już druga odsłona konkursu „Zakochaj się w klimacie”. W poprzedniej edycji uhonorowano 100 młodych artystów. Konkurs ma przyczynić się do budowy świadomości uczniów w zakresie problematyki klimatycznej oraz skłonić młodzież do włączenia się w szeroko rozumiane działania proklimatyczne.