górne tło

Weekend w Krakowie - sprawdź, co się będzie działo!

Jarmark świąteczny, łyżwy, trening, wystawy a może spektakl? Andrzejkowy weekend zapowiada się intensywnie. Spędź go razem z nami!

Jarmark świąteczny na Rynku Głównym

Od 25 listopada na Rynku Głównym czynny jest jarmark bożonarodzeniowy, który tradycyjnie wprowadza mieszkańców i turystów w świąteczny nastrój. Organizatorzy zadbali, by jarmark wciąż stanowił wizytówkę miasta oraz miejsce spotkań gości odwiedzających stolicę Małopolski. Wydarzenie znalazło się wśród najciekawszych europejskich targów świątecznych, do których odwiedzenia w tym roku zachęca „The Times”.

TAURON Arena Kraków zaprasza na łyżwy

Dobra wiadomość dla amatorów jazdy na łyżwach – od 19 listopada można korzystać z lodowiska przy TAURON Arenie Kraków. Ślizgawki potrwają do 12 lutego 2023 r. Od czwartku, 1 grudnia w wybranych godzinach, wstęp będzie darmowy dla dzieci i młodzieży z Krakowa.

World Press Photo 2022 – 65. edycja

Najlepsze fotografie prasowe świata po raz kolejny zobaczyć będzie można w Białej Galerii NCK. Na 65. edycję konkursu organizowanego przez Fundację World Press Photo napłynęło prawie 65 tysięcy zdjęć nadesłanych przez ponad 4 tysiące fotografów ze 130 krajów. Nagrody przyznano 24 twórcom.

W listopadzie Wawel można zwiedzać za darmo

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich to coroczna akcja organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa ma na celu zwiększenie dostępności polskich zbiorów muzealnych oraz promocję rezydencji polskich monarchów. Zamek Królewski na Wawelu, jak zawsze włącza się w tę inicjatywę umożliwiając bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych oraz zapraszając na sto bezpłatnych lekcji muzealnych.

„Zatańcz z nami!”, czyli święto folkloru w Krakowie

Bogactwo ludowych kostiumów, instrumentacji oraz tradycyjnych kroków tanecznych polskich tańców narodowych w porywających choreografiach. Już po raz czwarty w Krakowie odbędzie się wielkie święto folkloru pod hasłem „Zatańcz z nami!”

„Pierwsza i ostatnia. Karolina Lanckorońska” – wystawa

„Pierwsza i ostatnia. Karolina Lanckorońska” to prezentowana w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie wystawa składająca się z fotografii dokumentujących życie jednej z najwybitniejszych kobiet swoich i zarazem naszych czasów – Karoliny Lanckorońskiej.

Niezwykły wernisaż i wystawa w Krakowie

Urodzony w Polsce wiedeński artysta GLOD wraca do kraju swych narodzin by zaprezentować swoją twórczość, zabrać głos wobec bieżącej sytuacji politycznej i wyrazić szacunek dla postawy polskiego społeczeństwa, które udzieliło wielkiego wsparcia Ukrainie podczas trwającej wojny za wschodnią granicą

Muzeum AK, ul. Wita Stwosza 12

„Ja jako ja” – jubileuszowa wystawa Bożeny Boby-Dygi

W Pałacu Sztuki przy pl. Szczepańskim trwa jubileuszowa wystawa prezentująca twórczość Bożeny Boby-Dygi, przygotowana z okazji 30-lecia pracy twórczej artystki. Przy okazji wystawy odbędą się także debata o syntezie sztuki oraz poetycko-muzyczny performans.


Dodatkowe kursy linii autobusowych i tramwajowych oraz tabor o zwiększonej pojemności – takie są wzmocnienia nocnej komunikacji miejskiej w związku z Andrzejkami. Więcej tutaj.