górne tło

Etno i teatr korzeni na scenie KTO

Już w ten weekend Teatr KTO wypełni folklor, muzyka etniczna, tradycyjne rytuały i mieszanka różnorodnych kultur. Dziś, 26 listopada Teatr Migro zaprezentuje na scenie przy ul. Zamoyskiego 50 spektakl „Drom – ścieżkami Romów” w reżyserii Moniki Kozłowskiej.


 

„Drom - ścieżkami Romów”, reż. Monika Kozłowska, 26 listopada, godz. 19.00

Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma… czy wiecie kim są, skąd pochodzą, jakie są ich tradycje, jak żyli kiedyś i jak żyją teraz?

„DROM” jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

Czas trwania: 50 minut

Scenariusz, reżyseria, wybór muzyki: Monika Kozłowska

Choreografia: Aleksander Kopański

Choreografia flamenco: Bogumiła Delimata

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy: Anna Jedlikowska, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska/Magdalena Pamuła, Grażyna Srebrny-Rosa, Zofia Szyrajew, Justyna Wójcik, Sławomir Bendykowski, Aleksander Kopański, Jan Niemczyk, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński.