górne tło

Wesprzyjmy zwierzaki przed świętami

Koce, prześcieradła, ręczniki czy karmę – te rzeczy krakowianie mogą przynosić w ramach zbiórki dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które prowadzi m.in. schronisko dla bezdomnych psów i kotów. Zbiórka potrwa do 15 grudnia.

– Zachęcam krakowian, aby przynosili dary i pokazali, że potrafią dbać o zwierzęta, bo jak wszyscy wiemy, są to nasi najlepsi przyjaciele – mówi Rafał Komarewicz, przewodniczący Rady Miasta Krakowa. – Do tej pory mieszkańcy chętnie pomagali i mam nadzieję, że stanie się to już taką naszą tradycją – dodaje radna Małgorzata Jantos.

Zbiórka odbędzie się po raz czwarty. Podczas pierwszej, w 2019 r., zebrano ponad 100 kg karmy. Kolejna noworoczna zbiórka zakończyła się przekazaniem do KTOZ-u ponad tony karmy wraz z akcesoriami dla zwierząt. W ubiegłym roku zebrano pół tony karmy i akcesoriów, które wspomogły krakowskie schronisko. – Do tej pory zbiórka prowadzona była wyłącznie w magistracie. W tym roku zbieramy dary także w innych lokalizacjach: w domach i ośrodkach kultury. Łącznie jest to pięć punktów – mówi Rafał Komarewicz.

A co najbardziej przyda się psom i kotom? Karma, ręczniki, koce, legowiska, zabawki i akcesoria: smycze, obroże, miski. – Pamiętajmy jednak, aby karma była dobrej jakości. To ważne, bo u schorowanych zwierząt gorsza karma powoduje problemy z układem pokarmowym. Lepiej więc przynieść jedną paczkę dobrej karmy zamiast trzech gorszej – tłumaczy Małgorzata Jantos.

Miejsca zbiórki darów (czynne od poniedziałku do piątku):

Tekst ukazał się w dwutygodniku Kraków.pl