górne tło

Wygraj bilety na koncert Jazz Bandu Młynarski-Masecki!

Przedwojenny polski jazz na Scenie NCK! Już w najbliższą sobotę, o godz. 19.00 wystąpi wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane szerokiej publiczności. Podczas koncertu nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. Marcin z Jankiem niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń!

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: jaki tytuł nosiła debiutancka płyta zespołu? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 30 września, do godz. 8.00. W tytule dopiszcie NCK. Laureatów poinformujemy indywidualnie.