górne tło

Centrum Czystego Powietrza zaprasza na Rynek Podgórski

Dzisiaj, 1 października, można przyjść na Rynek Podgórski do Centrum Czystego Powietrza. To wydarzenie wpisujące się w miejską kampanię „Kraków w dobrym klimacie” poświęcone jest ochronie powietrza oraz wpływowi zanieczyszczeń powietrza na zdrowie każdego z nas.

W Centrum Czystego Powietrza można wziąć udział m.in. w:

Zapraszamy również do odwiedzenia punktu informacyjno-doradczego Krakowskie Centrum Doradztwa Energetycznego. Można tam otrzymać informacje na temat zasad programów dotacyjnych (termomodernizacja, OZE, wymiana źródeł grzewczych na proekologiczne), obowiązującej w Krakowie uchwały antysmogowej i poprawy efektywności energetycznej budynków oraz pobrać wejściówkę uprawniającą do uczestnictwa w prelekcji na temat wpływu smogu na choroby serca, układu oddechowego i stanu naszej psychiki oraz profilaktyki tych chorób.

Otwarty jest również gminny punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”. Dla uczestników czekających na porady przygotowane zostały krzyżówki i zabawy ekoedukacyjne, dobrane do wieku uczestników, których rozwiązanie nagradzane będzie drobnymi upominkami.

Dodatkowo o godz. 15.00, zapraszamy na rodzinny przejazd rowerowy. Można będzie zdobyć nagrody i dyplomy dla m.in. najmłodszego i najstarszego uczestnika czy najliczniejszej rodziny.

centrum czystego powietrza

Na mieszkańców czekają jeszcze inne niespodzianki, np.: sadzonki roślin czy prezentacja pomiaru zapylenia powietrza atmosferycznego pyłami (PM10 i PM 2.5), przygotowana przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rolniczego.