górne tło

Teatr Młodego Widza w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na familijne spektakle teatralne. Proponowane przedstawienia to barwne, mądre i pełne ciepła historie dotyczące uniwersalnych prawd i pobudzające wyobraźnię młodych widzów. Przy udziale niczym nieograniczonej wyobraźni przeniesiemy się do doliny zamieszkałej przez Muminki, a z Anią powędrujemy na wyjątkowe wzgórze.

Artyści z Teatru Figurki zaprezentują kilka opowieści: „Co w trawie piszczy” – teatr cieni, „Cieniowanki” – eksperymentalną, sceniczną zabawę i „Oceanarium” – igraszki w wodzie. W niezwykłą muzyczną podróż zabierze nas CeZik.

– W repertuarze Sceny NCK nie mogło zabraknąć stałych pozycji – klasycznych baletów w wykonaniu artystów Royal Lviv Ballet i świątecznych spektakli z udziałem Świętego Mikołaja, który na zakończenie przedstawienia rozda dzieciom, zakupione przez opiekunów, prezenty. Zapraszamy też na wyjątkowe wydarzenie – kabaretowy spektakl dla najmłodszych przygotowany przez uznanych specjalistów tego gatunku sztuki z Kabaretu Hrabi – zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

CO W TRAWIE PISZCZY” – Teatr Figurki z Krakowa

W DOLINIE MUMINKÓW - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny

OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa - spektakl dla najnajów

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA - Teatr Zagłębia z Sosnowca

CUDOWNA PODRÓŻ - Teatr Trip – spektakle mikołajowe

FABRYKA ŚNIEGU – Teatr Trip - spektakle mikołajowe

CIENIOWANKI –  Teatr Figurki z Krakowa - minispektakl teatru cieni dla najnajów

ROYAL LVIV BALLET „Śpiąca królewna”

ROYAL LVIV BALLET „Jezioro łabędzie”

KABARET HRABI „Bez wąsów” – program dla dzieci

CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny