górne tło

Kraków zasmoczył Ołomuniec

W dniach 16-17 września w zaprzyjaźnionym z Krakowem czeskim Ołomuńcu odbyło się wydarzenie promocyjne pod hasłem „Dzień Polski” będące kulminacją „Sezonu Polskiego w Ołomuńcu”, organizowanego przez władze miasta, Instytut Polski w Pradze oraz Konsulat Generalny RP w Ostrawie przy współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Urzędem Miasta Krakowa. W sercu starego miasta, na malowniczym Górnym Rynku odbyła się dwudniowa prezentacja turystyczna, w której udział wzięły: Łódź, Nysa, Opole i Wrocław oraz Kraków.

Namiot Krakowa promował bardzo przyjazny smok wawelski, który rozdając słodycze oraz przygotowane specjalnie na tę okazję „smocze” ulotki zapraszał do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z bogatą ofertą turystyczną „Grodu Kraka”.

Burmistrz Ołomuńca odwiedza Krakowskie stoisko

Burmistrz Ołomuńca odwiedzający namiot Krakowa (fot.: Dalibor Peřina Urząd Miasta Ołomuńca)

Na telebimie ustawionym przy zabytkowym ołomunieckim ratuszu można było zobaczyć filmy promocyjne miast biorących udział w wydarzeniu, w tym ten ukazujący atrakcje naszego miasta. Transmitowane były na nim także przekazy live ze stoisk.

W krakowskim namiocie wielkim powodzeniem cieszyły się rysunki ze smoczym lejtmotywem, które na miejscu wyczarowywał artysta grafik Ignacy Czwartos. Przedstawicielka Zamku Królewskiego na Wawelu zachęcała Czechów do odwiedzenia tego jednego z najważniejszych obiektów zabytkowych i muzeów w naszym kraju. Do przyjazdu do stolicy Małopolski zapraszały przedstawicielki Wydziału ds. Turystki Urzędu Miasta rozdając promocyjne gadżety i ulotki.

Stoisko Krakowa podczas Dnia Polskiego w Ołomuńcu

Stoisko Krakowa (fot.: Dalibor Peřina Urząd Miasta Ołomuńca)

W sobotę, w drugim dniu prezentacji rozstrzygnięty został atrakcyjny konkurs dla mieszkańców Ołomuńca. Odwiedzając w piątek i sobotę stoiska miast można było pobrać formularze z pytaniami.  Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi na wszystkie pytania rozlosowano atrakcyjne nagrody przygotowane przez poszczególne miasta. W przypadku Krakowa był to m.in. voucher na weekendowy pobyt dla 2 osób w stolicy Małopolski.   

Wręczenie krakowskiej nagrody konkursowej podczas Dnia Polskiego w Ołomuńcu

Wręczenie krakowskiej nagrody (fot.: Dalibor Peřina Urząd Miasta Ołomuńca) 

Osoba, która wylosowała krakowski voucher już zgłosiła chęć przyjazdu do naszego miasta na przełomie września i października.