górne tło

Pytania w imieniu mieszkańców

Radni Michał Starobrat i Łukasz Wantuch interpelują do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie zmian organizacji ruchu na ul. Zaporoskiej oraz miejsc handlowych przy cmentarzach.

Radny Michał Starobrat interpeluje w sprawie analizy zasadności wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Zaporoskiej. – Ruch jednokierunkowy obowiązuje już na równoległej ulicy Krymskiej, gdyby wprowadzić ruch jednokierunkowy na ul. Zaporoskiej w przeciwnym kierunku, rozchodziłby się on równomiernie – pisze radny i prosi o analizę możliwości takiego rozwiązania.

Radny Łukasz Wantuch ponownie interpeluje w sprawie koncertu Rogera Watersa w Krakowie. - Jakie byłyby koszty w przypadku gdyby koncert nie odbył się w wyniku zerwania umowy? Jakie uchwały Rady Miasta Krakowa regulują prace spółki Tauron Arena Kraków, w szczególności dotyczące powołania spółki? – m.in. o to pyta w interpelacji radny Łukasz Wantuch. Radny interpeluje też w imieniu mieszkanki, która zapytała go, dlaczego w tym roku też jest ograniczenie miejsc handlowych przy cmentarzach, tak jak było za czasów obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. - Z ok. 80 miejsc pod cmentarzem Rakowickim dostępnych jest tylko 36. Dla nas jest to duży kłopot, gdyż była to możliwość dodatkowego zarobku w tych teraz ciężkich czasach – cytuje mieszkankę radny Wantuch.