górne tło

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Świeżo upieczona mama, wygadane niemowlę i kot przewodnik. Bohaterowie „W Krainie Kota” Doroty Terakowskiej zabiorą czytelników w niesamowitą podróż po świecie, w którym jawa miesza się ze snem, a zło lubi nieźle namieszać.

Być może wszystko zaczęło się od tajemniczego korzenia, który Ewa zjadła w nocy w ogrodzie? A może miała z tym coś wspólnego liczba 13, która się na nią ewidentnie uwzięła?

Z pewnego powodu życie młodej pisarki nagle zmieniło się nie do poznania. Właśnie została mamą Jonyka. Synek Ewy urodził się nie tylko z zagadkowym wyglądem, ale i z niezwykłą umiejętnością. Chłopiec już po trzynastu dniach nauczył się składać słowa w całe zdania. Sytuacja zrobiła się jeszcze dziwniejsza, kiedy okazało się, że kot, nazwany Kotykiem, którego pisarka niedawno przygarnęła również potrafi mówić. Jakby tego było mało, podczas zwykłej drzemki cała trójka przenosi się do tajemniczej Krainy Tarota. Tam na Ewę i jej synka czeka ważne zadanie. Prowadzeni przez Kotyka, wyruszają na poszukiwanie pewnego księcia. Co spotka ich w głębi niezwykłego świata?

„W Krainie Kota” Doroty Terakowskiej to mądra baśń o wędrówce, szukaniu i odkrywaniu uwielbiana przez dzieci i dorosłych.

KONKURS

Mamy dla was kilka egzemplarzy książki „W Krainie Kota” Doroty Terakowskiej, wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Co zrobić, by wygrać tę książkę? Jednym z bohaterów „W krainie kota” jest charyzmatyczny kot Kotyk. W literaturze i filmie można znaleźć wiele niezwykłych i sympatycznych zwierzaków. Opowiedzcie nam o swoich ulubionych. Odpowiedź podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 9 września, do godz. 15.00. W tytule maila napiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.