górne tło

Większa kwota na zajęcia dodatkowe w przedszkolach samorządowych

Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa skierował petycję do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie przywrócenia finansowania zajęć dodatkowych w przedszkolach samorządowych do stawki 25 zł. Prezydent Miasta Krakowa wydał decyzję, w której przychylił się do wnioskowanej kwoty. Przedszkola będą mogły z niej korzystać już od 1 września. Pod petycją podpisało się kilka tysięcy osób

- Zwracamy się z petycją o przywrócenie finansowania zajęć dodatkowych w przedszkolach samorządowych do stawki 25 zł od dziecka, a więc stawki sprzed pandemii. Zdajemy sobie sprawę z obecnych trudności finansowych jakie przechodzą wszystkie gminy w związku z pandemią covid-19 oraz zmianami podatkowymi, jednak zwracamy się z prośbą o rozważenie możliwości poszukania innych oszczędności – takich, które nie wpływają bezpośrednio na poziom edukacji naszych dzieci – czytamy w petycji.

Osoby podpisane pod petycją wskazywały również, że przez ostatnie dwa lata stawka z powodu pandemii została obniżona do 15 zł od dziecka, co spowodowało brak pełnej oferty na zajęcia dodatkowe. - Chcielibyśmy, żeby w przedszkolach samorządowych, osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, dalej prowadziły zajęcia typu rytmika, taniec, szachy, ceramika i inne, które proponuje dyrekcja przedszkola - podobnie jak ma to miejsce w placówkach prywatnych. Dlatego cieszę się, że Prezydent Jacek Majchrowski przychylił się do naszej prośby i przywrócił finansowanie do kwoty sprzed pandemii – mówi Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.