górne tło

15. Bieg Trzech Kopców: zapisy internetowe do 22 września

Trwają zapisy internetowe do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego (limit czasu – 2 godziny). Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m.

Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Zapisy do 15. Biegu Trzech Kopców

Zapisy internetowe do 15. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są tutaj. Przed rejestracją prosimy zapoznać się z regulaminem biegu.

Wprowadzona została możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć tutaj.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 3500 zawodników, w tym 2000 osób z zawierającym koszulkę techniczna marki ASICS pakietem startowym premium.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 2 października ukończą 18 lat.

Warunkiem startu jest zgłoszenie się zawodnika/zawodniczki i uiszczenie opłaty startowej bezpośrednio po dokonaniu rejestracji. W przypadku braku wniesienia opłaty startowej rejestracja uznawana jest za nieważną.

Zgłoszenia i opłata startowa

Internetowe zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane były do momentu, w którym wyczerpany został limit startujących, jednak nie później niż do 22 września. W przypadku niewyczerpania limitu, jest możliwość zapisania się do biegu w Biurze Zawodów przy ul. Reymana 20 – 30 września i 1 października.

Szczegółowe informacje dotyczące biegu, opłat, klasyfikacji dostępne są na stronie internetowej zis.krakow.pl. Zachęcamy także do dołączenia do oficjalnego wydarzenia 15. Biegu Trzech Kopców na Facebooku.