górne tło

Sierpniowe atrakcje dla każdego na Zgody 7

Jak najlepiej poznać miasto i jego atrakcje? Przez wspólną zabawę! Wakacje trwają w najlepsze, sprawdź, co ciekawego w Nowej Hucie na Zgody 7.

Muzyka przenika cały świat i jest nieodzownym elementem międzyludzkich relacji. Dzieje się tak dlatego, że niesie ze sobą emocje, utrwala wspomnienia, skłania do zabawy i pozwala się zrelaksować. W ramach projektu Głowa pełna kultury odbędą się warsztaty, których organizatorem jest Kids in Kraków. To muzyczne wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku do 12 lat będzie miało miejsce 28 sierpnia, o godz. 11.00 w plenerze przy punkcie InfoKraków Zgody 7. Program wydarzeń dostępny na www.kidsinkrakow.pl. Wejściówki na warsztaty będą dostępne na kbfbilety.krakow.pl.

29 sierpnia o godz. 17.00 odbędą się zajęcia z cyklu Zgodowe krafty. Tym razem będzie możliwość wspólnego wykonania breloków z wykorzystaniem ciekawej techniki makramy. Wszystkie dostępne materiały będą pochodzić z recyklingu. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych.

Na sam koniec wakacyjnych atrakcji zostały przygotowane dwie niespodzianki. W sobotę, 27 sierpnia o godz. 10.00 odbędzie się Pożegnanie lata z Puciem, czyli spotkanie polsko-ukraińskie z autorką Martą Galewską-Kustrą. Pretekstem do wydarzenia jest ukraińskie wydanie książek. Będzie okazja do rozmowy z autorką o fenomenie małego chłopca o imieniu Pucio. Będzie można także dowiedzieć się, jak wspierać rozwój mowy oraz na co warto zwracać uwagę przy dwujęzyczności dziecka. Po spotkaniu książkę będzie można kupić w specjalnej cenie. We wtorek, 30 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się natomiast spotkanie z Radkiem Rakiem, laureatem Nagrody Literackiej Nike 2020 – wizyta będzie poświęcona jego najnowszej książce „Agla”.

Wstęp jest wolny. Obowiązują zapisy: cafe@nowaksiegarnia.pl.