górne tło

XXI edycja turnieju Pucharu Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego”

W dniach 6 - 11 lipca w Warszawie odbył się turniej Pucharu Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego”. W turnieju wzięli udział czołowi światowi szermierze na wózkach, wśród nich zawodnik z Krakowa, tegoroczny Wicemistrz kraju w kategorii C- Michał Jałocha.

Od 2001 turniej organizowany jest w Warszawie przez Integracyjny Klub Sportowy AWF. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 140 zawodników z 24 państw.

Zawody w szermierce odbywają się z podziałem na rodzaj broni, płeć oraz kategorie niepełnosprawności.

Polscy zawodnicy zdobyli 11 medali – 5 złotych, 2 srebrne oraz 4 brązowe, tryiumfując tym samym w klasyfikacji medalowej zawodów.

Michał Jałocha (KS Cracovia 1906) zdobył szóste miejsce. Był jedynym Polskim zawodnikiem w kategorii C, w której startują zawodnicy z tetraplegią.

Wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Relacje i fotorelacje z zawodów można obejrzeć na profilu facebookowym Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa

Zapraszamy również do obejrzenia poniższej galerii z Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 1-3 lipca, na których Michał Jałocha zdobył srebrny medal.