górne tło

Wróciły dwa kierunki na ul. Jakubowskiego

Od 1 sierpnia zmieniła się organizacja ruchu drogowego w związku z kolejnym etapem prac przy rozbudowie ul. Macieja Jakubowskiego w Prokocimiu. Ruch dwukierunkowy jest możliwy od skrzyżowania z ul. Marii Orwid do wysokości wjazdów do szpitali.

Do Szpitala Uniwersyteckiego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego można dojechać, skręcając z ul. Wielickiej w ul. Marii Orwid, a następnie w prawo – po nowo wybudowanej jezdni. Z nowego chodnika po obu stronach ul. Jakubowskiego mogą korzystać piesi.

Z kolei ten etap prac wymusił wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Kazimierza Kostaneckiego na wysokości budowanego ronda na skrzyżowaniu z ul. Jakubowskiego w kierunku ul. Obronnej. Jest możliwy skręt w lewo z ul. Kostaneckiego w ul. Jakubowskiego oraz jazda na wprost. Nie jest natomiast możliwy przejazd ul. Kostaneckiego od strony ul. Obronnej w kierunku ul. Wielickiej czy ul. Jakubowskiego. To ograniczenie nie dotyczy autobusów komunikacji miejskiej kursujących do pętli koło Szpitala Uniwersyteckiego. Nie powoduje to również utrudnień w komunikacji z ul. Medyczną czy pobliskim centrum handlowym.

konstaneckiego_jakubowskiego