górne tło

II spotkanie Grup Wykonawczych Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021 -2028

Chociaż dla niektórych nastał już czas urlopów, to koniec czerwca i początek lipca okazał się niezwykle pracowity dla 3 grup warsztatowych, w skład których weszli przedstawiciele rynku turystycznego, środowiska naukowego oraz Miasta Krakowa. Grupy pracowały wspólnie po raz drugi w ramach spotkań z cyklu: Kraków. Miasto dla Wszystkich. Polityka zrównoważonej turystyki. Tym razem celem prac warsztatowych było przygotowanie przez uczestników kart projektów wybranych pomysłów, które powstały podczas pierwszego spotkania.

Z kilkudziesięciu projektów uczestnicy w toku głosowania wybrali 9 najciekawszych, które z ich punktu widzenia powinny w pierwszej kolejności zostać zrealizowane w naszym mieście. Projekty zostały podzielone wg tematów Grup Wykonawczych: Gospodarka i Regulacje, Marketing, Programy i Produkty, co ma ścisły związek z rekomendacjami opisanymi w Polityce zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021-2018. Uczestników najbardziej zainteresowały projekty związane m.in. z programem Respect Kraków, nocną ofertą kulturalną i poprawą funkcjonowania miasta nocą, wykreowaniem nowego wydarzenia promującego Kraków, certyfikacją usług turystycznych i podnoszeniem jakości usług przewodnickich, czy promocją terenów zielonych Krakowa.

 

Prace warsztatowe z wykorzystaniem metody EventCanvas poprowadził dr hab. Krzysztof Celuch, jedyny certyfikowany trener tej metody w Polsce.

 

Warsztaty odbyły się 30 czerwca i 1 lipca w Pałacu Potockich.

Efekty czerwcowych warsztatów zaprezentujemy podczas planowanego w drugiej połowie września Forum Turystyki. Na spotkaniu również doprecyzujemy wyniki badań ruchu turystycznego za rok 2021, porozmawiamy o ofercie turystycznej Krakowa i działaniach promocyjnych podejmowanych w sezonie 2022/2023.