górne tło

Chodź na kajaki!

Miejska kampania „Kraków w formie” wpływa na wodne tory... Dłubni! Spróbuj swoich sił, ucząc się kajakarstwa lub udaj się w spływ urokliwą nowohucką rzeką. Poznasz miasto z innej perspektywy, a może odnajdziesz swoje nowe hobby? Wydarzenia „Kajakowe ABC” oraz „Spływ Dłubnią” były bezpłatne, obowiązywały zapisy.

Kajakowe ABC

Nad Zalewem Nowohuckim, wejście od al. Solidarności. Zbiórka o godz. 10.45.

Zajęcia obejmowały szkolenia teoretyczne oraz praktyczne wraz z wprowadzeniem w temat poruszania się kajakiem oraz bezpieczeństwem w wodzie. Zajęcia były prowadzone przez zawodowych instruktorów, których liczba dostosowana była do frekwencji na zajęciach.

 

Program szkolenia

 

Spływ Dłubnią

30 czerwca, w godz. 15.00–17.00 Zalew Nowohucki, plac zabaw za tężnią. Zbiórka o godz. 14.45.

Dłubnia to wyjątkowa rzeka! Przepływa przez centrum dzielnicy Nowa Huta i charakteryzuje się naturalnymi walorami. Liczne przewężenia, spadki i przeszkody sprawiają, że spływ staje się atrakcyjną przygodą dla całej rodziny.

Wszystkie kajaki są 2-osobowe. Wśród nich są dostępne również specjalne siedziska dla dzieci w wieku 3–5 lat.

 

spływ kajakowy

Zapisy

Zgłoszenia należało wysyłać na adres: krakowwformie@um.krakow.pl. Potwierdzeniem znalezienia się na liście uczestników było otrzymanie informacji zwrotnej. W zgłoszeniu należało wskazać, na które zajęcia uczestnik chciałby się zapisać.

Uwaga: Mile widziana jest umiejętność pływania. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia z powodu niesprzyjających warunków pogodowych.

Aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo, realizacja wydarzeń zależy od dobrych warunków atmosferycznych (brak opadów deszczu, brak alertów burzowych). W przypadku złej pogody szkolenie oraz spływ zostaną przeniesione na inny termin. Osoby zarejestrowane będą poinformowane o zmianie terminu. Wymagana będzie ponowna rejestracja.

Regulamin wydarzenia jest dostępny tutaj.