górne tło

Hutnik Kraków z nowym obiektem

Hutnik Kraków zyskał nowoczesne boisko sportowe ze sztuczną trawą oraz mobilną trybuną na ponad 200 osób. W środę, 15 czerwca dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal wręczył prezesowi nowohuckiego klubu Arturowi Trębaczowi protokół przekazania inwestycji. Od dziś społeczność klubowa swoje sportowe pasje może rozwijać w oparciu o kolejny nowoczesny obiekt.

– W niełatwych czasach zdołaliśmy przeprowadzić ważną dla społeczności klubu inwestycję. Od lat miasto regularnie rewitalizuje obiekty Hutnika polepszając warunki treningowe. Wierzę, że nowoczesne boisko będzie kolejnym elementem, który wpłynie na powrót Hutnika na piłkarskie salony – powiedział podczas spotkania dyrektor ZIS Krzysztof Kowal.

– W Hutniku trenuje niemal 500 zawodników, głównie dzieci i młodzież. Nowoczesne boisko było nam bardzo potrzebne. Cieszę się, że idea z którą przyszliśmy do władz miasta znalazła uznanie i tak szybko została zrealizowana – podkreślał prezes klubu Artur Trębacz

Przedmiotem inwestycji prowadzonej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie od lipca 2021 roku była budowa boiska sportowego do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 110 m x 70 m, które zajmuje powierzchnię 7700 m2. W ramach prac wykonano także piłkochwyty o wysokości 6 m oraz infrastrukturę techniczną składającą się z wewnętrznej instalacji elektrycznej, z masztami oświetleniowymi o wysokości do 12 m. Powstała także, na 204 osoby mobilna trybuna dla widzów, podzielona na trzy sekcje. Konstrukcja trybuny wykonana została z profili stalowych.

W ramach inwestycji wykonane zostały także m.in. dojścia z kostki betonowej, cztery kabiny dla zawodników (14-osobowe, o długości ok. 7 m), jedna kabina dla sędziów (3-osobowa, o długości ok. 1,5 m) oraz system mobilny do nawadniania boiska.

Nawierzchnia boiska posiada certyfikat FIFA QUALITY i wykonana jest ze sztucznej trawy, zasypanej piaskiem i granulatem EPDM pierwotnym w kolorze zielonym. Zamontowano system drenaży, dzięki któremu woda opadowa będzie gromadzona w zbiornikach retencyjnych i wykorzystywana do zraszania murawy oraz podlewania pobliskich boisk trawiastych. Oświetlenie boiska wykonane zostało w technologii LED.