górne tło

Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

„Pluton p-brane” już w najbliższą niedzielę, o godz. 17.00 w Łaźni Nowej. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

Pluton: do niedawna dziewiąta planeta Układu Słonecznego, dziś zaledwie plutoid lub,co gorsza, planeta karłowata. Kiedy w 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna odebrała Plutonowi pełnoprawny status planety, niejedna osoba uroniła łzę. Historia Plutona miała przecież takie piękne i szalone początki!

Poznajcie Percivala Lowella i Clyde’a Tombaugha, dwóch odkrywców tej nieistniejącej już planety. Do ich spotkania nigdy by nie doszło, gdyby nie surrealistyczna wyobraźnia Mateusza Pakuły. „Tak. To będzie historia kosmiczna. To będzie historia, która się wydarzyła i która jednocześnie się raczej nie wydarzyła. To znaczy, owszem, bazuje na biografii, żywi się tak zwanym prawdziwym życiem prawdziwego człowieka, który naprawdę istniał, ale jednocześnie pozwala sobie na wiele zmyśleń” – czytamy w didaskaliach.

Jedną z głównych ról w spektaklu zagra Jan Peszek, który po latach wraca do Łaźni Nowej (wcześniej oglądaliśmy go w Misji i Wejściu smoka). Pluton p-brane jest debiutem reżyserskim dramatopisarza i dramaturga Mateusza Pakuły.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: w jakich jeszcze spektaklach Łaźni Nowej zagrał Jan Peszek? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 27 maja, do godz. 10.00. W tytule dopiszcie ŁAŹNIA. Laureatów poinformujemy indywidualnie.