górne tło

„Słowo-obraz” – warsztaty dla dzieci z Ukrainy

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki zaprasza dzieci pochodzące z Ukrainy, w wieku od 7 do 12 lat, na warsztaty „Słowo-obraz”. Zajęcia będą odbywać się w każdą środę w godzinach od 12.30 do 14.30, w 15-osobowych grupach.

Podczas zajęć będziemy tworzyć słownik obrazowy, łączący elementy pracy plastycznej oraz nauki i zabawy. Wykorzystując dwustronne tekturki, uczestnicy warsztatów będą poznawać różne techniki ilustracji: pisaki, kredki, akwarela, tusz. Wraz z kolejnymi tematycznymi zajęciami będzie przybywać prac i grup. Efektem rocznych spotkań będzie powstanie słownika zaprezentowanego w formie wystawy.

Koncepcja zajęć oparta jest na formule gry Memory, która jest efektywną formą nauki języka. Każde zajęcia będą kończyć się zabawą z przygotowanymi w ich trakcie planszami. Słownik na bieżąco będzie publikowany na stronie Kulturystyki ASP, dzięki czemu dzieci będą mogły wracać do przygotowanych prac, a jednocześnie uczyć się języka polskiego.

Warsztaty prowadzone będą przez studentów edukacji artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i koordynowane przez Izabelę Bielę przy wsparciu Kulturystyki ASP. Podczas zajęć zapewnione będzie wsparcie osób ze znajomością jeżyka rosyjskiego i ukraińskiego.


Terminy zajęć:

Miejsce spotkania: Galeria ASP, ul. Basztowa 18. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: kulturystyka@asp.krakow.pl.

W tytule maila należy wpisać: SLOWO-OBRAZ lub СЛОВО-ЗОБРАЖЕННЯ

W treści maila należy podać następujące informacje:

Prowadzący mówią po polsku, angielsku, ukraińsku i rosyjsku. Razem z dziećmi stworzą polski słownik obrazkowy.

Czas trwania warsztatów: 2 godziny.