górne tło

Kraków solidarny z Ukrainą

20 lutego, o godzinie 13.00 krakowskie koło Związku Ukraińców w Polsce zorganizowało akcję #StandWithUkraine. W ramach solidarności z Ukraińcami Kraków podświetli w tym dniu wybrane obiekty w barwach narodowych Ukrainy – na niebiesko i żółto.

Pokojowy pochód w ramach solidarności z Ukrainą rozpoczął się o godz. 13.00 przed wieżą ratuszową na Rynku Głównym. Z przedstawicielami ukraińskiej społeczności spotkały się tam m.in. Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowśkyj oraz zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider. Więcej o wydarzeniu tutaj.

Wieczorem w barwach narodowych Ukrainy podświetlone zostały: pieszo-rowerowa kładka im. o. Bernatka oraz wieża telewizyjna firmy „Emitel na Krzemionkach. Ukraińską flagę zobaczyć można było także na ekranach TAURON Areny Kraków w godz. 17.00-17.20 i 22.20-22.30.

W ramach solidarności z Ukrainą prezydent Krakowa wystosował listy do swoich ukraińskich kolegów i partnerów – mera Kijowa Witalija Kłyczko oraz mera Lwowa Andrija Sadowego. Witalij Kłyczko od razu podziękował prezydentowi Majchrowskiemu, cytując i publikując jego list na swoim profilu na Facebooku.