górne tło

Weekend w Krakowie, sprawdź co się będzie działo

Weekend przed feriami w Małopolsce, to już właściwie... ferie! Jeśli zamierzacie spędzić wolny czas w Krakowie, sprawdźcie co ciekawego na was czeka!

Klinika zabawek na Wesołej

„Klinika zabawek” to organizowana przez Muzeum Zabawek wystawa o naprawianiu, przywracaniu świetności, o rozpadzie i drugim życiu. Tytułowa „klinika” nawiązuje do historii miejsca – poszpitalnej dzielnicy Wesoła, która zmienia się w nową enklawę rekreacyjno-kulturalną Krakowa. Wystawę można oglądać do 27 lutego.

Godziny otwarcia dla zwiedzających indywidualnie:

Dodatkowe informacje tutaj.

Projekt „Obraz/y uczuć” w Teatrze Ludowym

Na projekt „Obraz/y uczuć” składają się pokaz teatralny oraz spotkania ze współczesnymi autorytetami myśli i idei, obserwatorami zjawisk społecznych formułującymi diagnozy teraźniejszości, osobami, które wspierają nas w trudnej sztuce uchwycenia i znalezienia sensu w codzienności. Szczegóły tutaj.

Rydlówka w sobotę świętuje urodziny Wyspiańskiego

Zbliża się 153. rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Z tej okazji w miejscu w sposób szczególny z nim związanym, czyli w Rydlówce, odbędzie się spotkanie literackie poświęcone wpływowi artysty na współczesną literaturę i sztukę.

Więcej tutaj.

Brytyjska farsa w Teatrze Variete

Rozpocznij karnawał z brytyjską farsą ze skandalem obyczajowym w tle! „Bez seksu proszę” w reżyserii Janusza Szydłowskiego to mieszanka nieprawdopodobnych wydarzeń, błyskotliwych dialogów oraz wartkiej akcji. Na deskach Teatru Variete jeszcze dziś.

„W świecie Barbie i innych lalek” – wystawa w Bibliotece Kraków

W okresie ferii Biblioteka Kraków zaprasza dzieci i dorosłych do obejrzenia unikatowej wystawy „W świecie Barbie i innych lalek”. Ekspozycja to wybór kilkudziesięciu lalek z kolekcji Kamila Buratowskiego, liczącej ponad dwa tysiące lalkarskich piękności. Wśród lalek prezentowanych na wystawie w odnowionej filii nr 48, na os. Bohaterów Września 26, są egzemplarze kolekcjonerskie. To m.in. świąteczne Barbie Holiday, czy modele inspirowane gwiazdami mody. Szczegóły na www.biblioteka.krakow.pl.

Zobacz recital Reinholda Friedla na PLAY KRAKÓW

Od 13 stycznia na platformie PLAY KRAKÓW można obejrzeć koncert „Execution of Intelligence”. Recital fortepianowy w wykonaniu Reinholda Friedla był pierwszym z trzech wydarzeń pofestiwalowego cyklu „Sacrum Profanum: Post Scriptum”, który odbył się jesienią 2021 r. Koncert niemieckiego pianisty jest dostępny na krakowskiej platformie VOD bezpłatnie, kliknij tutaj.

Wygraj weekend w Gdyni!

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a ta w Gdyni jest szczególnie magiczna. Przekonać się o tym można odwiedzając miasto „z morza i marzeń” poza sezonem. Chętni na taką wycieczkę mogą wziąć udział w kolejnym konkursie organizowanym w ramach kampanii „Odetchnij w Gdyni”. Czekają atrakcyjne nagrody! Informacje o konkursie znajdziesz tutaj.

Wokół szopki – spacerem po Krakowie

Krakowianie i turyści, zarówno ci mali, jak i duzi, mają okazję odbycia wyjątkowego spaceru po Krakowie śladem szopki krakowskiej. Muzeum Krakowa, wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym, umieściło w miejskiej przestrzeni ponad 20 szopek krakowskich.

Jak co roku, szopki będzie można oglądać na krakowskich placach i w parkach, w witrynach sklepów, hoteli i restauracji, w galeriach handlowych. Rozstawione w szklanych, podświetlanych gablotach szopki nabiorą nowego kontekstu.

Szopki będzie można podziwiać w przestrzeni miejskiej do 31 stycznia.

Styczeń w pałacu Potockich

W styczniowym programie pałacu Potockich szykuje się zarówno to, co znane oraz cenione, i to, co nowe, lecz wyjątkowe. Przed nami, w pałacu kultury przy Rynku Głównym 20, cały nowy rok pełen atrakcji! Program wydarzeń tutaj.

Zobacz nowy neon w Hucie!

Zalew Nowohucki w Kraków to miejsce, które w ostatnich latach przeszło wiele pozytywnych zmian. Powstała tam pierwsza w mieście tężnia solankowa, pojawiły się pomosty, drewniane podesty, na których można przysiąść nad wodą. Na placu zabaw dzieci bawić mogą się aż do zmroku, ponieważ jest oświetlony. Jedną z ostatnich nowości jest neon, nawiązujący stylem do starszych nowohuckich reklam świetlnych, które tak mocno kojarzą się z historią dzielnicy.

Jakie plagi dotknęły Kraków? Zobacz wystawę [KONKURS]

Pandemia COVID-19 jest jednym z największych nieszczęść, jakie dotknęły współczesny Kraków. Wszyscy wierzymy, że niedługo poradzimy sobie z zarazą – tak, jak wielokrotnie udawało nam się to w przeszłości. Najnowsza wystawa plenerowa przy Pawilonie Wyspiańskiego „Nie tylko COVID, czyli rzecz o plagach, które gnębiły Kraków” ma przypomnieć rozmaite nieszczęścia, jakie niegdyś dotknęły nasze miasto.

Konkurs znajdziesz tutaj.

Zwiedzamy miasto z „Przyjacielem Krakowa”

Koło Grodzkie PTTK zaprasza w najbliższy weekend na kolejne spacery z przewodnikami w ramach 50. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w spacerze, wystarczy zgłosić się na wskazane miejsce zbiórki. Udział jest bezpłatny. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Zimowy Kraków

Gdzie na lodowisko?