górne tło

Konkurs plastyczny dla krakowskich uczniów

Zachęcamy do udziału w 28. już edycji międzynarodowego konkursu plastycznego „Światowe Dziedzictwo – Młodzieńcza Wizja 2022".

W 1993 roku średniowieczne miasto górnicze Bańska Szczawnica (Banska Štiavnica) zostało wpisane na Listę UNESCO. Od tego czasu, co roku urząd miasta, aktywnie współpracujący z Krakowem w Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa - zaprasza dzieci w wieku szkolnym do podzielenia się swoją kreatywnością i przedstawienia własnej wizji miasta światowego dziedzictwa. Zaproszenie dla młodych krakowian, również i w tym roku, przesłała na ręce Prezydenta Krakowa Burmistrz Bańskiej Szczawnicy.

Warunki udziału w konkursie:
• Prace konkursowe powinny być zgłoszone w jednej z trzech kategorii wiekowych:
- do 9 lat
- 10 -12 lat
- 13 - 15 lat

• Oczekiwane są prace w formacie 10 x 14 cm (rysunki, prace malarskie, akwarele, linoryty, monotypy, intarsje, zdjęcia, kolaże) na temat własnego miasta lub innych miast światowego dziedzictwa. Prace uczniów jednej szkoły powinny zostać wysłane wspólnie w oznaczonej kopercie: „Vision 2022".

• Obrazek powinien zajmować całą stronę kartki, a na odwrocie powinno znaleźć się: imię, nazwisko i wiek autora, nazwa szkoły i pełny adres zwrotny do szkoły (NAPISANE DRUKIEM).

• Historia, impresje, życie codzienne, obiekty sztuki, mieszkańcy, a nawet przyszłość – wszystkie te tematy mogą być inspiracją dla młodych artystów!

• Uczniowie mogą również nadsyłać prace samodzielnie. Indywidualne zgłoszenia powinny zawierać maksymalnie 3 prace.

Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia 2022 roku. Prace należy nadsyłać na adres:

Mestský úrad

Henrieta Godova
Radničné nám. 1
969 24 Banska Štiavnica
Slovak Republic

 

Nadesłane na konkurs prace złożą się na wystawę pt. „Światowe Dziedzictwo – Młodzieńcza Wizja 2022", która będzie prezentowana w Bańskiej Szczawnicy i we wszystkich miastach światowego dziedzictwa, które wyrażą zainteresowanie organizacją wystawy.

Informacje o konkursie i galeria prac z ubiegłych lat znajdują się na stronie internetowej: http://www.sdod.banskastiavnica.sk