górne tło

Pomysły Krakowskiego Biura Festiwalowego na ferie

Krakowskie Biuro Festiwalowe z myślą o najmłodszych i tych nieco starszych, którzy spędzają styczniową przerwę od nauki w mieście, przygotowało sporo propozycji, które pozwolą twórczo i ciekawie spędzić czas.

Szopkowa gra terenowa

Na terenie Krakowa (w obrębie Starego Miasta, ale nie tylko) wciąż można podziwiać ponad 30 krakowskich szopek. Ich smukłe sylwetki, wzorowane na znanych zabytkach miasta, w niezwykły sposób łączą kanon z nieograniczoną wyobraźnią konstruktorów, a scena Bożego Narodzenia obudowana jest w nich wątkami z legend oraz wydarzeń historycznych. Zapraszamy do rodzinnego podziwiania szopek i rozwiązywania zadań. Pozwolą one lepiej poznać przepiękne szopki, które stanęły w obrębie Plant w ramach tegorocznej edycji projektu „Wokół szopki”.

Kartę z zadaniami do samodzielnego lub rodzinnego rozwiązywania można pobrać:

Karty „Odkryj Kraków”

Czy wiekowy Kraków może zaskoczyć najmłodszych? Oczywiście, że tak! Tylko jak to zrobić, jeśli nawet dorośli krakowianie nie znają wszystkich zakamarków grodu Kraka? Z pomocą przychodzi specjalne wydawnictwo „Odkryj Kraków” ze spacerowymi inspiracjami i kreatywnymi zadaniami dla najbardziej dociekliwych tropicieli miejskich ciekawostek. Ruszymy nad zalew Nowohucki i na kopiec narodowego bohatera, policzymy mosty na Wiśle i sprawdzimy, kto mieszka pod ziemią. Wystarczy podążać za wskazówkami, szukać nowych ścieżek, budować swoją drogę i sprawić, by Kraków odkrył całe swoje piękno, bogactwo historii, kreatywność, ludzką życzliwość i zielone przestrzenie do relaksu i zabawy! Karty do pobrania i samodzielnego zwiedzania Krakowa dostępne są tutaj.

Literackie chwile

W niedziele, 30 stycznia, w pałacu Potockich odbędą się warsztaty w ramach cyklu „Literackie chwile”. Szczegóły tej specjalnej odsłony projektu będą prezentowane na profilu Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

PLAY KRAKÓW

Do dyspozycji dzieci pozostaje cała zakładka „Dla dzieci”, w której można znaleźć ciekawe warsztaty, bajki i baśnie z całego świata, ale też cykle muzyczne i koncerty.

Platforma PLAY KRAKÓW wystartowała w 2020 roku i jest pierwszym miejskim serwisem typu VOD w Polsce. Operatorem platformy stworzonej na zlecenie Krakowa jest KBF. Można w niej znaleźć spektakle teatralne i operowe, filmy, koncerty, spotkania z ciekawymi postaciami świata literatury czy biznesu, a nawet vademecum wydarzeń hybrydowych. To także miejsce realizacji wielu festiwali, m.in. Sacrum Profanum, Krakowskiego Festiwalu Górskiego, Mastercard OFF CAMERA czy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia.

PLAY KRAKÓW umożliwia udział w wydarzeniach kulturalnych online bezpłatnie lub poprzez wykupienie dostępu do wybranej pozycji w serwisie.

Serwis otrzymał prestiżowe wyróżnienie Best Stream Awards przyznawane najważniejszym, najlepszym i najpopularniejszym realizacjom, które na co dzień można oglądać/słuchać za pośrednictwem platform wideo/audio lub w mediach społecznościowych.