górne tło

„Fabryka prezentów” – warsztaty dla dzieci

Kto z nas nie miał kiedyś ochoty podglądnąć warsztatu św. Mikołaja i sprawdzić, jak powstają cuda, które potem dzieci znajdują pod choinką? Teraz to możliwe! Co więcej, młode, aspirujące elfy pomogą św. Mikołajowi w tworzeniu prezentów z drewna, włóczki, kartonu, gliny czy zestawu kolorowych kabelków – wszystko za sprawą warsztatów „Fabryka prezentów”, które odbędą się w sobotę, 11 grudnia, w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

– Sobotnie wydarzenie dla dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia to nasz ukłon w stronę tradycji ludowych i świątecznych – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF. – Podczas warsztatów, na których dzieci same wykonają świąteczne prezenty: zabawki, ozdoby i rękodzieło, zachęcimy najmłodszych do poszukiwania, odkrywania i utrwalania lokalnych tradycji oraz poszerzania wiedzy o kulturze małej ojczyzny.

W ramach wydarzenia „Fabryka prezentów” każde dziecko będzie mogło wziąć udział w jednym wybranym warsztacie artystyczno-kulturalnym: ekologicznym, krawieckim, plastycznym, rękodzielniczym, stolarskim czy pszczelarskim.

Opłata za udział jednego dziecka w warsztatach wynosi 5 zł. Wejściówki tutaj.

Program zajęć

Zasady bezpieczeństwa

Ze względów bezpieczeństwa – grupy będą maksymalnie 15-osobowe, a każda będzie pracowała w osobnym pomieszczeniu. Zajęcia odbędą z 15-minutowym przesunięciem, aby uniknąć niepotrzebnych kontaktów i zamieszania. Co więcej, miejscem wydarzenie jest duża Sala podzielona na 6 pomieszczeń. Podczas zajęć obowiązuje reżim sanitarny – wszyscy uczestnicy muszą nosić maseczki. Dziecko może wejść na zajęcia tylko z jednym opiekunem. Od rodziców zbierane zostaną oświadczenia covidowe o zdrowiu dzieci i opiekunów.

Link do Wydarzenia na Facebooku dostępny tutaj