górne tło

To po prostu mój świat

Album muzyczny "To po prostu mój świat", autorstwa Wiktora Okroja, jest adresowany dla wszystkich, którzy chcą poznać jak wygląda świat mężczyzny poruszającego się na wózku, spojrzeć na otaczającą rzeczywistość nieco innymi oczami, z nowymi refleksjami. Jednocześnie nie brakuje w tych piosenkach dawki dobrego humoru oraz nuty ironii.

Wiktor Okrój urodzony w Krakowie jest utalentowanym poetą i muzykiem, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Wiktor pisze teksty i piosenki, które charakteryzują się błyskotliwym spojrzeniem osoby na co dzień poruszającej się na wózku, a zarazem są proste w swoim przekazie. Przygodę z pisaniem zaczął pod wpływem piosenki Tomasza Szweda pt. „Poradnik początkującego kierowcy”, którą usłyszał w audycji Mariana Leśniewskiego Radio Truck w programie 1 Polskiego Radia w październiku 2006 roku. Uczestnik spotkań Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Krakowie.

Wydał trzy zbiory tekstów:

W roku 2021 ukazała się debiutancka płyta „To po prostu mój świat”. Autorskie piosenki, które znajdziemy na tym albumie, to zapis wydarzeń i przeżyć. W pracach nad albumem wsparli go Krzysztof Filus, Robert Kasprzycki oraz wybitny gitarzysta i kompozytor Dariusz Czarny. Wśród zaproszonych gości na płycie usłyszymy m.in. Leszka Laskowskiego – który zagrał w dniu 10.09.2004 jako jeden z dwóch Polaków na deskach Grand Ole Opry w Nashville w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych, uważanej za najświętsze miejsce na świecie dla wszystkich countrowców.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www artysty oraz na Facebooku.

Piosenka promująca album „Ja Też Mogę Kochać” - Wiktor Okrój, Robert Kasprzycki: