górne tło

XIX edycja Szkoły Debaty

Jak logicznie i przekonująco formułować myśli? Jak w kilkuminutowej wypowiedzi obronić lub obalić tezę i jeszcze przekonać innych, że mamy rację? Jak wyjść przed licznie zebranych słuchaczy, skupić na sobie ich uwagę, ripostować i odpowiadać na pytania? Te i jeszcze wiele wyzwań stawia przed uczestnikami projektu Szkoła Debaty.

22 października o godzinie 15.00 w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie XIX edycji Szkoły Debaty. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa – Dominika Jaśkowca.

Głównym punktem wydarzenia będzie losowanie grup oraz tez, które po raz pierwszy zostaną upublicznione. Dodatkowo przedstawiony będzie nowy, modułowy system podziału tematów debat, a także terminy rozgrywanych rund. Premierę będzie miało także nowe logo projektu.

Szkoła Debaty to całoroczny projekt edukacyjno-wychowawczy, który gromadzi reprezentantów 16 krakowskich szkół średnich wokół idei Debat Oksfordzkich. W roku szkolnym 2003-2004 ten pionierski wówczas pomysł został rozegrany w Krakowie po raz pierwszy, a jego głównym inicjatorem i pomysłodawcą był radny Miasta Krakowa VII kadencji Łukasz Słoniowski.

Wydarzenie Gala Otwarcia XIX Szkoły Debaty na facebooku.