górne tło

Przebudowa torowiska na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego

20 września rozpoczęła się przebudowa torowiska tramwajowego na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Tramwaje nie kursują na odcinku od pl. Centralnego do ul. Bardosa, natomiast powróciły na ul. Ujastek.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko tramwajowe na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego, na odcinku od placu Centralnego do ul. Bardosa, wraz z siecią trakcyjną, odwodnieniem i kolidującą infrastrukturą techniczną. Pracami objęte zostały także skrzyżowania: ul. Zuchów i Zachemskiego, Daniłowskiego, Klasztornej i Bulwarowej.

 

Roboty będą toczyć się przez okres około 10 miesięcy, w tym po ośmiu miesiącach planowane jest przywrócenie ruchu tramwajowego. Koszt inwestycji to ponad 33 mln zł.

Przebudowa torowiska tramwajowego na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego

Zmiany w komunikacji tramwajowej:

Linie zastępcze:

Zasady zachowania ważności biletów:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 10 i 16 zachowują ważność na stałych i zmienionych trasach tych linii oraz na całej trasie linii nr 716. Ponadto:

W rejonie budowy planowana jest inna ważna inwestycja miejska: parking P+R Suche Stawy. Miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargu, jeśli znajdzie się wykonawca, prace ruszą jeszcze w tym roku.

Istniejąca płyta parkingowa na ul. Ptaszyckiego (rejon przystanku tramwajowego „Suche Stawy”) zostanie wyposażona w 93 miejsca parkingowe, w tym cztery dla osób niepełnosprawnych oraz 12 miejsc zadaszonych stanowisk rowerowych.


Zakończył się remont torowiska na ul. Ujastek. Od poniedziałku, 20 września, linia nr 4 została przywrócona na swoją stałą trasę. Została zlikwidowana zastępcza linia autobusowa nr 704.