górne tło

Bieżanów – zmiany w kursowaniu linii autobusowych

Od 18 września linia autobusowa nr 133 kursuje po nowej trasie z Łagiewnik do pętli „Nowy Bieżanów Południe”. Natomiast linia nr 153 została wydłużona do węzła „Prokocim Szpital”, a następnie kursuje ulicami Wielicką i Aleksandry również do pętli „Nowy Bieżanów Południe”.

Niestety wcześniejsza koordynacja linii nr 133 i 153 na wspólnym odcinku trasy, z uwagi na korki czy długość tras, w praktyce nie działała. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie zdecydował się więc na skrócenie linii 133 do pętli „Nowy Bieżanów Południe”.

W zamian linia nr 153 została wydłużona do węzła przesiadkowego „Prokocim Szpital” i wzmocniona do 15 minut w godzinach szczytu i 30 minut poza godzinami szczyt. Zmiana ta pozwoli na wygodną przesiadkę na tramwaje i inne linie autobusowe.

ZTP będzie kontynuować kontrole funkcjonowania autobusów w tym rejonie miasta i wprowadzać ewentualne korekty, aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność komunikacji miejskiej.

Linie autobusowe:

Zasady zachowania ważności biletów:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 133 i 153, których okres obowiązywania rozpoczął się najpóźniej 17 września, zachowują ważność (do końca terminu ich obowiązywania) na dotychczasowych i nowych trasach tych linii. Bilety okresowe, których okres obowiązywania rozpoczął się 18 września lub później, zachowują ważność tylko na nowych trasach tych linii.