górne tło

Przebudowa ulicy Łokietka, zmiany w kursowaniu autobusów

W poniedziałek, 20 września, zostały wznowione prace przy przebudowie ul. Władysława Łokietka – na odcinku od ul. Kaczorówka do ul. Gaik. Zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego. Swoje trasy zmieniły autobusy linii nr 120, 220 i 240. Pojawiła się także zastępcza linia autobusowa nr 720.

Wznowienie prac na ul. Łokietka wiąże się z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu – fragment od ul. Kaczorówka do ul. Gaik został zamknięty dla ruchu. Ciąg dla pieszych został utrzymany.

 

Pojazdy są kierowane na objazdy:

W czasie zamknięcia wykonawca będzie realizował prace związane z kanalizacją deszczową, sanitarną, przebuduje zjazdy, skrzyżowania, wybuduje chodniki, przebuduje sieć oświetlenia ulicznego i inne sieci uzbrojenia terenu.

 

Zmiany w komunikacji autobusowej:

Zastępcza linia autobusowa:

Zasady zachowania ważności biletów:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 220 i 240 zachowują ważność na stałych i zmienionych trasach tych linii oraz na całej trasie linii nr 720.

Bilety okresowe wykupione na linię nr 120 zachowują ważność na skróconej trasie linii nr 120, na całej trasie linii nr 720 oraz na trasie linii nr 220 i 240 na odcinku „Krowodrza Górka” – „Tonie Skrzyżowanie”.

W okresie prowadzonych prac bilety okresowe oraz bilety do kasowania, ważne w strefie biletowej I, zachowują ważność również na odcinku komunikacyjnym obejmującym przystanki: „Zielonki Słoneczna”, „Zielonki Na Popielówkę” oraz „Zielonki Długopolska”.

Łokietka