górne tło

Whitesnake w TAURON Arenie Kraków

Whitesnake to legendarny rock'n'rollowy zespół założony przez wokalistę Deep Purple oraz członka Rock and Roll Hall Of Fame – Davida Coverdale'a, z dumą ogłasza pożegnalną trasę „Farewell World Tour”. Polski koncert odbędzie się 12 czerwca 2022 r. w TAURON Arenie Kraków, a w roli gościa specjalnego wystąpi Europe. Bilety do sprzedaży trafią już 10 września.

Po światowym sukcesie, jaki odniosła ostatnia płyta studyjna w dorobku Whitesnake, „Flesh & Blood” (2019 r.), zespół zagrał 65 koncertów w 30 krajach dla ponad 750 000 fanów.

Na pożegnalnej trasie formacja wykona utwory z 13 albumów studyjnych grupy, w tym swoje największe hity i piosenki z płyt, które zaliczane są do kanonu najlepszych albumów w historii rock'n'rolla na przestrzeni ponad 40 lat.

Grupa założona została w 1978 roku przez byłego wokalistę Deep Purple, Davida Coverdale'a, a płyty formacji wielokrotnie pokrywały się platyną, (m.in. "Trouble", "Lovehunter", "Ready an' Willing", "Come an' Get It" czy też wybuchowa hard rockowa “Slide It In” oraz przebojowy album „Whitesnake” z 1987 roku, który sprzedał się w wielomilionowym nakładzie). To właśnie z tych płyt pochodziło wiele hitów, które zawojowały listy przebojów na całym świecie, w tym dwa single z samego szczytu list: „Here I Go Again” i „Is This Love”, a także niezapomniany przebój „Still Of The Night”.

W 2020 i 2021 roku ukazały się trzy płyty, na których znalazły się ponownie nagrane, zremasterowane i zremiksowane wersje największych hitów Whitesnake („Love Songs”, „The ROCK Album” oraz „The Blues Album” - „The Red, White & Blues Trilogy”).

Dzięki brawurze, talentowi i pasji Whitesnake stał się jednym z najpopularniejszych zespołów, a w 2022 roku formacja powróci ze zdwojoną siłą. Grupę, w skład której wchodzą: David Coverdale (wokal), Reb Beach (gitara/wokal), Joel Hoekstra (gitara/wokal), Michael Devin (bas/wokal), Tommy Aldridge (perkusja), Michele Luppi (klawisze/wokal) i niezwykle utalentowany Dino Jelusick (klawisze/gitara/wokal) wkrótce będzie można zobaczyć na żywo i w Polsce!

David Coverdale, główny wokalista Whitesnake:

„Jesteśmy naprawdę podekscytowani i nie możemy się już doczekać, aby wystąpić w krakowskiej TAURON Arenie w 2022 r. na trasie Farewell Tour, świętującej dziedzictwo Whitesnake, z utworami, które od prawie 50 lat podbiją rockowe listy przebojów na całym świecie. Jestem absolutnie zachwycony, że mogę powitać w szeregach Whitesnake niezwykle uzdolnionego Dino Jelusicka. Zwróciliśmy na niego uwagę już 2 lata temu, kiedy graliśmy razem w Zagrzebiu. Pokochacie go! Jestem bardzo zaszczycony i wdzięczny, że od prawie 50 lat nadal mogę koncertować na tej planecie. Świętowałem i cieszyłem się niezapomnianymi chwilami z milionami ludzi, z których wszyscy dołączyli do mnie i wspierali mnie w tej nadzwyczajnej podróży… Naprawdę kocham te wspólne przeżycia z moimi niesamowitymi muzykami i po prostu uwielbiam swoją pracę i tak zawsze będzie… Prawie pięć dekad pysznej zabawy! Dziękuję WAM!”.


Whitesnake – „The farewell tour MMXXII + very special guest: EUROPE”

12 czerwca 2022 – TAURON Arena Kraków

Bilety do nabycia od 10 września, godz. 10.00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl.