górne tło

Filmowo-muzyczny finał Kraków Culture Summer

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie powrócił! Podczas ostatniego weekendu Kraków Culture Summer usłyszeliśmy „Galę FMF w trzech sezonach” oraz światową premierę muzyki z ostatniego sezonu „Wikingów”.

„Gala FMF w trzech sezonach”

Na sobotę, 28 sierpnia, organizatorzy proponowali „Galę FMF w trzech sezonach”, w formie plenerowego święta. Już na start zabrzmiała muzyka towarzysząca intrydze i akcji — jako pierwsi na świecie usłyszeliśmy na żywo m.in. suity z „Króla”, „Wiedźmina” czy „Watahy”.

Środkowa część koncertu to czas na przejmujące osobiste historie – popularną piosenkę z „Euforii” śpiewaną w oryginale przez Billie Eilish i Rosalíę wykonały Natalia Nykiel i Kacha Kowalczyk z zespołu Coals. W programie tej sekcji znalazły się również m.in. „Sukcesja”, „Kraina Lovecrafta” i „Rok za rokiem.”

Na koniec równie dramatyczne, ilustrujące różnego typu rywalizację seriale. „Czarne lustro”, „Gambit królowej”, „Wikingów” i „Ukrytą grę” łączy przede wszystkim motyw walki – o swoją pozycję, o tożsamość, o niezależność. „My Life Is Going On” z „Domu z papieru” zaśpiewała znana z wykonania oryginalnego hiszpańska wokalistka Cecilia Krull.

Niedzielne koncerty odwołane

Jednoznacznie wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia intensywnych opadów deszczu oraz silnego wiatru zmusiło organizatorów odwołania niedzielnych wydarzeń odbywających się w ramach finału Kraków Culture Summer, czyli dwóch koncertów FMF: FMF4Kids z muzyką z „Agi Bagi” i „The Best of John Barry”, oraz towarzyszącej im Strefy Gastro Pikniku Krakowskiego.

„Przez wzgląd na bezpieczeństwo artystów, publiczności oraz pracowników obsługujących wydarzenia, podjęliśmy decyzję o odwołaniu koncertów i aktywności w parku im. Henryka Jordana w Krakowie i przeniesieniu ich do Centrum Kongresowego ICE Kraków na inny termin. O nowym terminie koncertów poinformujemy wkrótce w osobnym komunikacie” - czytamy w komunikacie. Więcej na ten temat tutaj.

Finał Wianków

W piątek, 27 sierpnia, odbył się finał Wianków. Na scenie w parku Jordana pojawili się: Beata i Bajm, Bokka, Izzy and the Black Trees, a także duety: Karaś / Rogucki i Smolik / Kev Fox.

 

W ramach Wianków na Kraków Culture Summer można było wziąć udział również w dwóch panelach dyskusyjnych o tematyce muzycznej „Jak dystrybuować muzykę w czasie post-pandemii?” oraz „Rezerwacja i sprzedaż biletów online. Jakimi narzędziami dysponujemy w zakresie organizacji koncertów?”. Spotkania odbyły się online na PLAY KRAKÓW, a wzięli w nich udział przedstawiciele branży muzycznej.

Ostatni weekend Kraków Culture Summer to także moc atrakcji w ramach warsztatów przygotowanych przez Kids in Kraków oraz projekt społeczny „Orfeo & Majnun”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie internetowej krakowculturesummer.pl.