górne tło

Polacy brązowymi medalistami Mistrzostw Europy w Amp Futbolu

19 września zakończyły się Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021. W meczu o trzecie miejsce Biało-Czerwoni pokonali Rosjan 1:0. Mistrzami Europy zostali Turcy, którzy w finale pokonali Hiszpanów aż 6:0.

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021 odbywały się w dniach 12–19 września na trzech krakowskich stadionach: Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Polacy o awans do fazy pucharowej walczyli z:

Po wygranej z Francją (2:0) Polacy awansowali do półfinału, podczas którego znowu zmierzyli się z Hiszpanią, przegrywając 1:2.

Zwycięskiego gola w meczu z Rosją strzelił Jakub Kożuch.

To druga edycja ampfutbolowego Euro w historii. Pierwsza odbyła się w 2017 roku w Turcji, a zwyciężyli w niej gospodarze, którzy w finale pokonali Anglię. Finałowy mecz na stadionie Besiktasu Stambuł obejrzało na żywo ponad 41000 widzów. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce, tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy.