górne tło

Sierpniowe oprowadzania po pałacu Krzysztofory

Przez cały sierpień Muzeum Krakowa zaprasza na oprowadzania, podczas których będzie można zwiedzić z przewodnikiem wyremontowane wnętrza pałacu Krzysztofory.

Pałac Krzysztofory to jedna z najważniejszych i najbardziej okazałych rezydencji miejskich Krakowa. W trakcie spaceru poznamy bogatą historię Krzysztoforów. Cofniemy się do średniowiecza, do czasów, kiedy znajdowały się tutaj kamienice mieszczańskie, których przebudowa w XVII w. doprowadziła do powstania rezydencji magnackiej goszczącej przez stulecia władców i najważniejsze osoby w państwie. Spojrzymy także na historię Krzysztoforów z szerszej perspektywy, prezentując rezydencję jako świadka najważniejszych wydarzeń w dziejach Krakowa oraz Polski. Podczas spaceru muzealnicy przybliżą nie tylko bogate dzieje i dziedzictwo Krzysztoforów, ale także zaprezentują jego odnowione i dostosowane do nowej funkcji wnętrza.

Terminy:

Miejsce zbiórki: sień pałacu Krzysztofory. Ilość miejsc ograniczona. Cena: 10 zł od osoby. Uczestnicy spacerów zobowiązani są do zakrywania ust i nosa.

Rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów: Centrum Obsługi Zwiedzających w pałacu Krzysztofory, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl.