górne tło

Linie sezonowe i rekreacyjne: rozkład jazdy na weekend

W ten weekend realizowane są dodatkowe kursy linii nr 134. Kursuje linia sezonowa nr 434, a także linie rekreacyjne nr LR0, LR1 i LR8. Dołączyła do nich nowa linia nr LR6, łącząca Krzeszowice z zamkiem Tenczyn w Rudnie.

Linie autobusowe do zoo:

Linie rekreacyjne:

Rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

Uwaga! Uruchomienie linii nr LR9 na trasie „Bronowice Małe” / „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – „Czerna Las” z przyczyn technicznych, uzależnionych od gminy Krzeszowice, zostało wstrzymane. Linia ta zostanie uruchomiona w innym terminie.


Linie rekreacyjne wchodzą w skład sieci Komunikacji Miejskiej w Krakowie, co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę pierwszą (miejską), promocyjnie mogą się nimi poruszać bez dodatkowych opłat. Natomiast osoby posiadające bilety wyłącznie na strefę drugą, promocyjnie mogą poruszać się liniami rekreacyjnymi po strefie pierwszej (miejskiej). Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego mogą skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.

Ponadto, posiadacze biletów okresowych KMK (z wyłączeniem biletów na jedną linię) na dowolną strefę biletową oraz osoby uprawnione do przejazdów bezpłatnych Komunikacją Miejską w Krakowie będą mogły bez dodatkowych opłat podróżować pociągami spółki Polregio na trasie Kraków Główny – Krzeszowice (w obu kierunkach) w dniach kursowania linii oraz po całej trasie linii nr LR6.