górne tło

Sprawdź swój rower w ramach akcji „Handshake”

W cieniu obostrzeń pandemicznych dotarliśmy do kolejnego sezonu rowerowego. W związku z tym Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa ponownie rozpoczyna akcję bezpłatnych miejskich kontroli serwisowych rowerów.

Łatwo zaobserwować, że z roku na roku coraz więcej mieszkańców Krakowa chętniej wybiera rower w swoich codziennych podróżach. Niestety, zapewne wciąż wielu z nich zapomina o regularnym sprawdzaniu stanu technicznego swoich jednośladów.

Po raz drugi Urząd Miasta Krakowa, współpracując z Monachium w ramach unijnego projektu „Handshake”, organizuje cykl miejskich kontroli rowerowych. Początek tuż po majowym weekendzie. Każdy mieszkaniec Krakowa, który odwiedzi mobilny punkt kontroli w pierwszych dwóch tygodniach maja, może spodziewać się sprawdzenia stanu technicznego roweru i drobnych usług typu: regulacja hamulców czy siodełka, smarowanie łańcucha oraz pompowanie opon.

Kontrola roweru nie jest usługą serwisową, więc o wszelkich usterkach posiadacz roweru zostanie jedynie poinformowany (błyskawiczne naprawy będą możliwe tylko w przypadku naprawdę drobnych awarii). Kontrola będzie świadczona przez wykwalifikowanych serwisantów rowerowych w trzech lokalizacjach na terenie naszego miasta.

 

Terminy i miejsca mobilnych kontroli rowerowych:

 

serwisowanie rowerów

 

Serwisowe kontrole rowerowe są organizowane w ramach europejskiego projektu „Handshake”, realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Więcej o projekcie na stronie internetowej handshakecycling.eu.

W tym roku akcja wpisuje się dodatkowo w nową miejską kampanię rekreacyjną „Kraków w formie”. Więcej na jej temat tutaj.