górne tło

Wsparcie psychologiczne dla personelu medycznego

W czasie dużego stresu i obciążenia psychicznego związanego z pomocą chorym na koronawirusa i przedłużającą się pandemią, na wsparcie specjalistów psychologów i terapeutów, może liczyć personel medyczny z krakowskich szpitali.

Od 12 kwietnia Stowarzyszenie UNICORN, prowadzące Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej, bezpłatną pomoc psychologiczną realizuje również dla krakowskiego personelu medycznego.

Zapisy odbywają się pod numerem tel. 572 88 22 00 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–20.00) oraz poprzez formularz online dostępny tutaj. Personel medyczny może skorzystać ze wsparcia psychologa/terapeuty w formie stacjonarnej, w siedzibie Stowarzyszenia UNICORN przy ul. Śniadeckich 5, a także w formule online.

Wsparcie psychologiczne dla medyków (hasło „medyk”) ma na celu zmniejszenie skutków długotrwałego stresu i obciążenia psychicznego personelu medycznego pracującego w jednostkach prowadzących działalność leczniczą na terenie Krakowa, które są zaangażowane  w przeciwdziałanie pandemii koronawirusa.

Dostępna jest także bezpłatna, 24-godzinna pomoc psychologiczna, przeznaczona dla małopolskiego personelu medycznego, prowadzona przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Można z niej skorzystać dzwoniąc pod numer telefonu 502 273 430.